بهترین فیلم های علمی تخیلی دهه

» بهترین فیلم های علمی تخیلی دهه

بهترين فيلم های علمی تخيلی دهه از ديدگاه سايت راتن توميتوز

سايت روتن تومیتوز نام یک پایگاه اینترنتی آمریکایی است که نقدهای منتقدین دربارهٔ فیلم‌ های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی را گردآوری می‌کندو براساس ملاک های منحصر به فردش اقدام به نمره دهی به فیلم ها میکند.

درآخرین اقدام این سایت معتبر سینمایی 20 فیلم برتر علمی تخیلی دهه به انتخاب منتقدان و كاربران قرار گرفته شده است.که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

آشنایی با مفهوم بلاک باستر

بلاک باستر از دیدگاه های مختلف تعاریف متفاوتی دارد اما به طور معمول فیلم های بسیار پر خرج و عظیم که معمولا طولانی تر از زمان فیلم های عادی هستند و پر آب و رنگ ساخته می شوند و معمولا از دکورهای عظیم استفاده می کنند. این فیلم ها با توجه به هزینه ای که در بر داشته اند باید فروش زیادی بکنند تا به سوددهی برسند. بلاک باستر معمولا با کلمات پرخرج و پرفروش همراه است و به طور کلی می توان گفت هر فیلم یا محصول هنری که محبوبیت و فروش بسیار بالایی به دست آورد و هزینه ی تولید آن بیشتر از فیلم های همسان خود باشد.از جمله مطرح ترین فیلم های بلاک باستری می توان به ارباب حلقه ها و هری پاتر و جنگ ستارگان اشاره کرد.

معیار انتخاب سایت راتن تومیتوز چیست

 معیار انتخاب کردن فیلم‌ها هم به این شکل بوده که برای هر فیلم حداقل ۸۰ نقد ثبت شده باشد. لازم به ذکر است که اطلاعات نوشته شده برای هر فیلم، متشکل است از خلاصه داستان فیلم، خلاصه نظر منتقدان و همچنین توضیحات کلی درباره فیلم است. حالا، زمان آن رسیده که به سراغ 10 فیلم برتر علمی تخیلی منتخب سایت راتن تومیتوز از سال 2010 تا2020 برویم.

Snowpiercer

10-برفشکن

امتیاز راتن تومیتوز: ۹۴ درصد

امتیاز تنظیم شده: ۱۰۳.۶۷۴ درصد

بازیگران: کریس ایوانز، سونگ کانگ هو، جیمی بل، جان هرت

کارگردان: بونگ جون هو

این اثر هنری توسط بونگ جون هو کارگردان کره ای برنده ی جایزه ی اسکار(برای فیلم انگل) ساخته شده است که با پیرنگ اصلی اختلاف طبقاتی به شکلی زیبا هدف خود را نشان میدهد.

The Martian

9_مریخی

امتیاز راتن تومیتوز: ۹۱ درصد

امتیاز تنظیم شده: ۱۰۵.۶ درصد

بازیگران: مت دیمون، جسیکا چستین، کریستن ویگ، جف دنیلز

کارگردان: ریدلی اسکات

این فیلم علمی تخیلی زیبا همانطور از نامش پیداست در مورد زندگی در سیاره ی مریخ است و با نقش آفرینی فوق العاده ی مت دیمون همراه شده است.این فیلم قطعا تجربه ای لذت بخش در بین فیلم های با موضوع فضا و زندگی در دیگر سیارات می باشد که با کارگردانی ریدلی اسکات (خالق فیلم بیگانه و گلادیاتور) همراه شده است.

Blade Runner 2049

8_بلید راننر2049

امتیاز راتن تومیتوز: ۸۷ درصد

امتیاز تنظیم شده: ۱۰۵.۶۹۲ درصد

بازیگران: رایان گاسلینگ، هریسون فورد، آنا د آرماس، سیلویا هوکس

کارگردان: دنی ویلنوو

این فیلم به دنبال قسمت اول این فیلم ساخته شده و نتنها دنباله ی متوستطی نیست بلکه حتی از قسمت اول هم بهتر کارکرده است.این فیلم در داستان قسمت قبلی خود عمیق می‌شود و آن را گسترش می‌دهد؛ اما این در حالی است که خودش هم یک اثر مستقل محسوب می‌شود و سبک کارگردانی، آن را منحصر‌به‌فرد کرده است.

Sorry to Bother You

7_ببخشید مزاحمت شدم

امتیاز راتن تومیتوز: ۹۳ درصد

امتیاز تنظیم شده: ۱۰۵.۸۷۷ درصد

بازیگران: کیت استنفیلد، تسا تامپسون، آرمی همر، تری کروز

کارگردان: بوتس رایلی

این فیلم در یک دنیای موازی رخ میدهد و دارای ارجاعات و نماد های زیادی می باشد که اگر به آن ها دقت نکنیم تماشای این فیلم تجربه ای بیهوده برایمان خواهد بود.اگر بیشتر راجع به فیلم صحبت کنیم ، می تواند لذت بردن از شادی و بامزگی فراوان و غیر قابل پیش بینی آن را به خطر بیاندازد.

War for the Planet of the Apes

6-جنگ برای سیاره ی میمون ها

امتیاز راتن تومیتوز: ۹۴ درصد

امتیاز تنظیم شده: ۱۰۸.۹۷۴ درصد

بازیگران: اندی سرکیس، وودی هارلسون، استیو زان، توبی کبل

کارگردان: مت ریوز

اگر از دو قسمت قبلی این مجموعه خوشتان آمده است، اصلا در تماشای این قسمت تعلل نکنید. این فیلم با جلوه‌های ویژه‌ی عالی و نفس‌گیر و روایت قدرتمند و دلهره‌آوری همراه است که شما را به وجد می‌آورد.قطعا تماشای این فیلم که همراه با جلوه های ویژه ی بی نظیر است تجربه ای لذت بخش برای شما خواهد بود.

Gravity

5_جاذبه

امتیاز راتن تومیتوز: ۹۶ درصد

امتیاز تنظیم شده: ۱۰۹.۸۶۲ درصد

بازیگران: ساندرا بولاک، جورج کلونی، اد هریس، ایمی وارن

کارگردان: آلفونسو کوارون

در فیلم Gravity ما با ساندرا بولاک و همچنین جورج کلونی همراه هستیم که با آن‌ها به یک ماجراجویی دلهره‌آور به اعماق بینهایت و ترسناک فضا برویم.این فیلم که تماما توسط جلوه های ویژه و پرده ی سبز(کروماکی)

ساخته شده دارای صحنه ی های پرتعلیق و هیجان آور بسیاری می باشد.

Star Wars: The Force Awakens

4-جنگ ستارگان نیرو برمی خیزد

امتیاز راتن تومیتوز: ۹۳ درصد

امتیاز تنظیم شده: ۱۱۰.۰۸۱ درصد

بازیگران: هریسون فورد، مارک همیل، کری فیشر، آدم درایور، دیزی ریدلی

کارگردان: جی. جی. آبرامز

این فیلم که قصد دارد شروعی بر سگانه ی جدید این مجموعه ی پرطرفدار باشد در قدم اول موفق بوده است. این اثر پر از صحنه‌ های اکشن و مملو از چهره‌ های آشنا است. اما این دلیل نمی‌شود که ذره‌ای از تازه و جدید بودنش کم کند. این فیلم نه‌ تنها توانست افتخار و درخشش سابق را به دست بیاورد، بلکه یک انرژی جدید هم به این دنیای سینمایی داد.

Arrival

3_ورود

امتیاز راتن تومیتوز: ۹۴ درصد

امتیاز تنظیم شده: ۱۱۰.۹۴۹ درصد

بازیگران: ایمی ادمز، جرمی رنر، فارست ویتاکر، مایکل استولبارگ

کارگردان: دنی ویلنوو

مطمئن باشید که این فیلم شما را با روایت، جلوه‌های ویژه و مهم‌تر از همه بازی بازیگران، به درون خودش می‌کشد.اما نگاه متفاوتی باید به این فیلم داشت زیرا با سایر فیلم های هم ژانر خودش متفاوت است و دارای پیچیدگی ها و ظرافت های غیر قابل درک زیادی دارد.

Star Wars: The Last Jedi

2-جنگ ستارگان آخرین جدای

امتیاز راتن تومیتوز: ۹۰ درصد

امتیاز تنظیم شده: ۱۱۰.۲۹۹ درصد

بازیگران: مارک همیل، کری فیشر، آدم درایور، دیزی ریدلی

کارگردان: رایان جانسون

این فیلم هم به اصول اصلی سری فیلم های جنگ ستارگان پایبند بوده و نکته جالبی که درباره فیلم جنگ ستارگان: آخرین جدای وجود دارد این است که این اثر علاوه‌بر اینکه سعی می‌کند به میراث غنی مجموعه خود احترام بگذارد و آن را حفظ کند، یک سری پیچ و تاب‌های غافلگیر کننده هم داشته باشد. این فیلم در تلاش بود تا تمام صحنه‌های احساسی و اکشنی را که طرفداران انتظارش را می‌کشیدند، داشته باشد.

Mad Max: Fury Road

1-مدمکس جاده ی خشم

امتیاز راتن تومیتوز: ۹۷ درصد

امتیاز تنظیم شده: ۱۱۳.۴۵۱ درصد

بازیگران: تام هاردی، شارلیز ترون، نیکولاس هولت، روزی هانتینگتون-ویتلی

کارگردان: جورج میلر

این فیلم آخرالزمانی جذاب و المان های چشم نواز و نقش آفرینی های عالی و کارگردانی بی نقص با داستانی با همبستگی بالا سبب ایجاد تجربه ای لذت بخش برای مخاطب شده و صحنه های چشم نوازش همواره در ذهن بیننده ثبت می شود.آخرین مطالب این وبلاگاستخدام نویسنده آنلایناستخدام نویسنده آنلایناستخدام نویسنده غیر حضوری
ثبت آگهی رایگان ثبت آگهی رایگان درج آگهی ویژه در بالون آگهی
تعمیر پکیج در شیرازتعمیر پکیج در شیرازتعمیر برد پکیج در شیراز
راز اعداد جفتراز اعداد جفتراز اعداد رند ، اعداد فرشتگان  ساخت وبلاگ   |   گردشگری